З яких частин складається зуб?
- Коронка – верхня частина зуба, звичайно це єдина частина, яку видно. Форма коронки визначена функцією зуба. Наприклад, передні зуби гострі та долотоподібні, щоб різати, у той час як поверхні корінних зубів плоскі - щоб перемелювати.
- Лінія ясен – місце з'єднання зуба і ясна. Без правильного чищення зубів із використанням зубної нитки, зубний наліт і зубний камінь можуть накопичитися у пришийковій частині зуба, що веде до розвитку гінгівіту.
- Корінь – та частина зуба, що оточена кісткою. Корінь становить приблизно дві третини зуба і утримує зуб у кістці.
- Емаль зуба – шар, що покриває коронку зуба. Емаль зуба - найтвердіша, найбільш мінералізована тканина в організмі людини; проте, вона може бути схильною до карієсу, якщо зуби позбавлені належного догляду.
- Дентин – шар зуба, що знаходиться під емаллю. Якщо карієс проникає крізь емаль зуба, то потім він ушкоджує дентин, де мільйони малюсіньких каналів ведуть безпосередньо до пульпи зуба.
- Пульпа – м'яка тканина в центрі зуба, у якій знаходяться нерви і кровоносні судини. Якщо руйнування зуба зачіпає пульпу, то, як правило, людина зазнає болю.
Які типи зубів існують?
Кожен зуб має своє призначення або функцію (використайте зображення зубної дуги в цьому розділі, щоб знайти і визначити назви зубів).
- Різці – гострі, долотоподібні передні зуби (чотири верхніх, чотири нижніх), вони потрібні, щоб розрізати їжу.
- Ікла – зуби гострої форми (або у формі горбків) і потрібні для розривання їжі.
- Малі корінні зуби – мають два гострі горбки на оклюзійній поверхні, іноді їх називають премолярами. Малі корінні зуби потрібні для подрібнювання їжі.
- Моляри – потрібні для перемелювання їжі, вони мають кілька гострих виступів на оклюзійній поверхні.