ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ ЩОДО ЛАБОРАТОРІЇ COLGATE-PALMOLIVE ТА КЛІНІЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВПЛИВУ ЗУБНОЇ ПАСТИ ТА РІДИНИ ДЛЯ ПОЛОСКАННЯ РОТА НА ВІРУС СOVID-19

Нещодавні дослідження, проведені Colgate-Palmolive, свідчать про те, що деякі засоби для догляду за ротовою порожниною можуть відігравати певну роль у тимчасовому зменшенні кількості SARS-CoV-2 – вірусів , які викликають COVID-19 – у роті. Лабораторні тести виявили, що певні види зубних паст з цинком, фторидом олова або амінофторидом, а також ополіскувачі для ротової порожнини з цетилпіридинієм хлоридом (CPC), перекисом водню, хлоргексидином або фторидом олова/амінофторидом нейтралізують вірус більш ніж на 99%. Первинне клінічне дослідження за участю COVID-19-позитивних пацієнтів, показав, що певні ополіскувачі для ротової порожнини з вмістом CPC та цином, перекисом водню або хлоргексидином значно знижують кількість вірусу в ротовій порожнині на 60 хвилин після полоскання. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб з’ясувати, як це первинне дослідження пояснює тимчасове зниження рівня вірусу в роті і що це може означати для вас. Важливо, що хоча наразі немає жодних доказів того, що випробувані засоби можуть запобігти, лікувати або вилікувати захворювання на COVID-19 чи полегшити його симптоми, а також не призначені для використання в таких цілях, регулярне чищення та ополіскування може зіграти важливу роль у підтриманні ротової порожнини чистою і здоровою. Читайте далі, щоб отримати відповіді на деякі найпоширеніші питання.

Загальні запитання:

 

1. Чи можуть засоби для догляду за ротовою порожниною захистити мене від зараження або передачі COVID-19?

Якщо вірус, що викликає COVID-19, виявлений у роті, значить, ви вже заражені. На даний час немає доказів того, що використання засобів для догляду за ротовою порожниною може запобігти зараженню вірусом. Потрібні додаткові дослідження, щоб визначити, чи може зниження кількості вірусу в слині, яка може передаватися під час розмови, співу чи кашлю, знизити ризик передачі вірусу іншим людям.

2. Чи можуть засоби для догляду за ротовою порожниною полегшити симптоми COVID-19 або допомогти мені швидше одужати?

Ні, немає жодних доказів того, що використання засобів для догляду за ротовою порожниною може полегшити симптоми COVID-19 або допомогти швидше одужати. На тривалість та важкість перебігу COVID-19 впливають багато факторів, зокрема, міцність вашої імунної системи. Наші засоби не призначені для використання і не схвалені як такі, що можуть запобігати, лікувати COVID-19 або полегшувати його симптоми.

3. Які зубні пасти та ополіскувачі для ротової порожнини нейтралізували SARS-CoV-2 в лабораторному дослідженні на 99% і більше?

Серед випробовуваних зубних паст — формули з цинком, фтористим оловом або амінофторидом.

Формули випробуваних ополіскувачів та спреїв містять 0,075% CPC, 1,5% перекису водню, 0,12% хлоргексидину або фториду олова/амінофториду.

4. Які ополіскувачі зменшили кількість вірусу в ротовій порожнині на 60 хвилин під час первинного клінічного дослідження?

Випробувані формули: (1) 1,5% перекису водню, (2) 0,12% хлоргексидину та (3) 0,075% CPC плюс 0,28% цинку.

5. Що означає «нейтралізувати вірус»?

«Нейтралізувати вірус» означає, що вірус присутній, але вже не є заразним і не може більше розмножуватися.

6. Як засоби для догляду за ротовою порожниною допомагають нейтралізувати вірус?

Поточні дослідження показують, що випробувані засоби для догляду за ротовою порожниною руйнують вірусну оболонку, розчиняючи її. Втрата або пошкодження цього зовнішнього захисного покриття не дозволяє вірусу прикріпитися до клітин та інфікувати їх.

7. Чи потрібно чистити зуби чи ополіскувати ротову порожнину перед тим, як виходити на вулицю та зустрічатися з людьми?

Догляд за ротовою порожниною повинен стати частиною ваших щоденних гігієнічних процедур, ви повинні продовжувати носити маски, дотримуватись соціальної дистанції та мити руки, щоб запобігти передачі вірусу. На даний час немає доказів того, що використання засобів для догляду за ротовою порожниною може запобігти зараженню вірусом. Потрібні додаткові дослідження, щоб визначити, чи може зниження кількості вірусу в слині, яка може передаватися під час розмови, співу чи кашлю, знизити ризик передачі вірусу іншим людям. Регулярне чищення зубів і ополіскування ротової порожнини є ключовим фактором збереження здоров’я порожнини рота. Ми запланували додаткові дослідження, щоб оцінити, як чищення зубів та ополіскування впливає на кількість вірусу в ротовій порожнині.

8. Як результати лабораторних досліджень відображають те, що відбувається в ротовій порожнині людини?

Лабораторні дослідження показують, чи можуть випробувані продукти нейтралізувати вірус SARS-CoV-2. Colgate-Palmolive проводить додаткові клінічні дослідження, щоб визначити, чи спостерігаються подібні результати у ротовій порожнині, щоб допомогти нейтралізувати та тимчасово знизити рівень вірусу.

9. Ви тестували засоби конкурентів?

Ми не тестували засоби конкурентів.

10. Якщо я чищу зуби або ополіскую ротову порожнину, чи потрібно носити маску?

Так. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Центри США з контролю та профілактики захворювань (CDC) рекомендують усім носити маски для зменшення передачі COVID-19. Продовжуйте дотримуватися вказівок, які допомагають запобігти поширенню COVID-19, як-от носіння маски, соціальне дистанціювання та миття рук.

11. Чи має чищення зубів або ополіскування ротової порожнини вплив на антитіла?

Ні, чищення зубів або ополіскування ротової порожнини не впливає на антитіла.

 

Запитання щодо зубної пасти

 

12. Чи кожна зубна паста нейтралізує вірус, який викликає COVID-19?

Ми провели лабораторні дослідження окремих формул зубної пасти з цинком, фторидом олова або амінофторидом, щоб визначити, чи нейтралізують вони вірус, який викликає COVID-19. Ми не маємо даних про інші зубні пасти, які не містять цих інгредієнтів.

13. Чи впливає чищення зубів на кількість вірусу, який викликає COVID-19, у ротовій порожнині?

Хоча наші лабораторні результати щодо SARS-CoV-2 обнадіюють, без проведення клінічного дослідження ми не можемо сказати, чи будуть ці ефекти також виникати в ротовій порожнині. Наша клінічна програма в даний час тестує COVID-19-позитивних пацієнтів, щоб зрозуміти, чи може чищення зубів певною формулою зубної пасти тимчасово зменшити кількість вірусу в ротовій порожнині.

14. Як довго випробувані зубні пасти знижуватимуть рівень вірусу, який викликає COVID-19, у ротовій порожнині?

Ми проводимо додаткові дослідження, щоб визначити, чи буде нейтралізація вірусу під час лабораторних досліджень також відбуватися і в ротовій порожнині.

 

Ополіскувач/спрей:

 

15. Чи кожен ополіскувач або спрей для рота нейтралізує вірус, який викликає COVID-19?

Ми провели лабораторні дослідження обраних формул ополіскувачів/спреїв із вмістом 0,075% CPC, 1,5% перекису водню, 0,12% хлоргексидину або фториду олова/амінофториду, щоб визначити, чи нейтралізують вони вірус, який викликає COVID-19. Ми не маємо даних про інші ополіскувачі або спреї для ротової порожнини, які не містять цих інгредієнтів.

16. Чи кожен ополіскувач або спрей тимчасово зменшує присутність вірусу в ротовій порожнині?

Ми провели первинні випробування формул із вмістом (1) 1,5% перекису водню, (2) 0,12% хлоргексидину та (3) 0,075% CPC плюс 0,28% цинку, і раді повідомити про їх ефективність у тимчасовому зменшенні кількості вірусу в ротовій порожнині. Ми не проводили тестування інших засобів.

17. Чи діє хлоргексидин (CHX) 0,12% і 0,2% так само добре, як і перекис водню?

Ми не проводили лабораторне дослідження для порівняння ефективності різних засобів. Лабораторне дослідження використовується для перевірки здатності засобів нейтралізувати вірус SARS-CoV-2.

18. Наскільки ополіскування рота або використання спрею зменшує присутність вірусу в ротовій порожнині?

Лабораторні тести показали, що через 30 або 60 секунд ополіскування рота із застосуванням рідини для полоскання рота Colgate з хлоридом цетилпіридинію вірус, що викликає COVID-19, був нейтралізований на 99,9%. Ми провели первинне клінічне дослідження, щоб визначити, чи цей ефект нейтралізації впливає на тимчасове зменшення присутності вірусу в ротовій порожнині, і підтвердили, що це так. Результати первинного клінічного дослідження обраних формул для ополіскування рота, показують, що використання їх згідно вказівок забезпечує негайний вплив, значно зменшуючи рівень вірусу в роті. Знижений рівень вірусу зберігається до 30 і 60 хвилин після ополіскування, хоча найнижчий рівень спостерігається одразу після процедури.

19. Чи може ополіскування ротової порожнини захистити від COVID-19?

Не дивлячись на те, що клінічне дослідження продемонструвало значне зниження рівня вірусу в ротовій порожнині при використанні певних рідин для полоскання рота, що триває до 30 і 60 хвилин після процедури, у даний час не існує переконливих доказів того, що ополіскування ротової порожнини або застосування спрею захищає від передачі COVID-19. Однак регулярне ополіскування відіграє важливу роль у підтриманні здоров’я ротової порожнини. Стоматологи рекомендують використовувати ополіскувач як частину щоденних процедур догляду за ротовою порожниною.