Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Ортодонтичне лікування пропонує корекцію неправильного прикусу


За даними Американської асоціації ортодонтії, 4,5 мільйона жителів США носить брекети та інші ортодонтичні конструкції з метою випрямлення зубів і виправлення прикусу та створення здорової і гарної усмішки1.
Як Ви знаєте, ортодонт - це стоматолог-спеціаліст, який пройшов курс спеціальної додаткової підготовки з лікування аномалій прикусу, причиною яких може бути нерівність зубного ряду або патології розвитку щелепно-лицьового суглоба.
Чому виникають нерівності зубного ряду?
Причини неправильного формування прикусу та нерівності зубного ряду можуть бути як спадкоємними, так і набутими.  Ще один негативний фактор, який може впливати на розвиток щелеп і формування прикусу - це шкідливі звички, такі як смоктання пальця, прикушування язика або губи, а також наслідки кістково-щелепних травм.

Як проводиться лікування з виправлення неправильного прикусу та нерівностей зубного ряду?
Спочатку проводиться комплексне обстеження. Потім встановлюються брекети, протягом чого власне відбувається лікування аномалії прикусу за допомогою брекетів.    Після того, як брекети зафіксовані, починається процес вирівнювання зубів і прикусу. Третій етап - це ретенційний період, що настає після зняття брекетів і спостереження за станом скорегованих зубів за допомогою ретейнера (який може бути як незнімним, так і знімним) та піврічних відвідувань ортодонта для підтримки гарної посмішки.     

Види брекет-систем
30 років тому брекети складалися з великих металевих смуг, що кріпилися на кожен зуб композитним метеріалом. Сьогодні брекети кріпляться на зовнішній або внутрішній поверхні зубів, відповідно до рекомендацій ортодонта. Брекети і дуги можуть бути яскравих кольорів і радувати вибором дітей та підлітків.

У сучасній ортодонтії брекети, що кріпляться на зовнішню поверхню зубів, можуть бути виготовлені з металу та кераміки.  Металевий силовий дріт (дуга) вставляється в пази брекетів. Вона виготовляється з термочутливого нікель-титанового сплаву, що активізується при нагріванні у роті пацієнта, постійно створюючи тиск на зуби і зміщаючи їх у потрібному напрямку. За рахунок цього і здійснюється переміщення зубів, причому тиск силової дуги періодично регулюється під час відвідування ортодонта.

Інвізілайн (Invisalign) - нова ортодонтична технологія, де коригувальний тиск на зуби створюється прозорими пластиковими позиціонерами, так званими капами, які надіваються на обидва зубних ряди для носіння вдень і вночі, що дозволяє виправляти широкий спектр аномалій розвитку зубних рядів без застосування брекетів.  Капи можуть зніматися під час прийому їжі, чищення зубів зубною щіткою і зубною ниткою.

Догляд за брекетами
Ваші лікарі - стоматолог, ортодонт та гігієніст - розроблять для Вас персональну гігієнічну програму, тому що потрібне спеціальне навчання догляду за ротовою порожниною при використанні брекетів.    Існує багато видів зубних щіток, які можна використовувати при корекційному лікуванні брекетами - ручні (спеціально для чищення ортодонтальних конструкцій), а також електричні та звукові. При виборі щітки дотримуйтесь рекомендацій стоматолога.  Для правильного чищення зубів 2-3 рази на день, розташуйте щітку під кутом 45 градусів і робіть короткі м'які рухи назад. Приділяйте особливу увагу видаленню зубного нальоту у приясенній області - це запобігає розвитку гінгівіту (запалення зубної тканини). Розташуйте щітку під кутом до лінії ясен і м'якими рухами очистіть поверхні навколо брекетів від зубного нальоту і часточок їжі.

Дуже важливо також чистити зуби зубною ниткою, або інтердентальною зубною щіткою для очищення міжзубних проміжків.  Для видалення залишків їжі та іригації ясенної тканини рекомендується користуватися іригатором ротової порожнини, що дозволяє зменшити накопичення патогенних бактерій, що викликають гінгівіт і неприємний запах із рота.  Користуйтеся також лікувально-профілактичними зубними пастами протизапальної дії та ополіскувачами рота, які можуть бути використані окремо або в поєднанні з іригатором.

Як зберегти посмішку після закінчення носіння брекетів
Після того, як лікар-ортодонт прийме рішення щодо зняття брекетів, дуже важливо почати носіння ретейнера (пластикової конструкції) у денні та нічні години. Ретейнер необхідно після носіння чистити водою із застосуванням зубної щітки та зубної пасти і зберігати в спеціальному футлярі між застосуваннями.  

Двічі на рік відвідуйте стоматолога для санації ротової порожнини, а також лікаря-ортодонта для регулярної перевірки зубів, що корегуються.
© 2011 Компанія Colgate-Palmolive. Усі права захищені.
Посилання:

1. Braces: Not Just for Looks, Causes of Crooked Teeth. (англ.) Інформація представлена на сайті http://www.enotalone.com/article/9045.html.

Пов'язані настанови

Здорові зуби в будь-якому віці

Здорові зуби в будь-якому віці

Посібник з розвитку зубів Вашої дитини від народження до 18 років.
ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.