Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Неприємний запах з рота (галітоз)


Що таке галітоз?
Галітоз - термін, що означає неприємний запах з рота, являє собою досить розповсюджене явище, з яким більшість людей стикається хоча б раз у житті.  За даними статистики, приблизно 40% населення страждають на хронічний галітоз.

Галітоз може мати багато причин, включаючи:

  • Недотримання правил гігієни ротової порожнини (нерегулярне або неправильне чищення зубів зубною щіткою і зубною ниткою)
  • Пародонтит
  • Споживання деяких продуктів харчування, наприклад, часнику і цибулі
  • Паління тютюну і споживання алкогольних напоїв
  • Сухість у роті (може бути викликана прийомом лікарських препаратів, дисфункцією слинних залоз, і вповільненням слиновиділення під час сну - т.зв. "ранковий подих")
  • Системні захворювання, наприклад, рак, діабет, хвороби печінки та нирок

Як проявляється галітоз?
Можна перевірити себе на наявність галітозу наступним чином: накрийте рот і ніс долонею руки і зробіть видих -  і Ви відчуєте запах свого подиху".   Звичайно, інший надійний спосіб - це запитати близьку людину, якій Ви довіряєте, чи є у Вас неприємний запах з рота. Не забувайте, що «ранковий подих» - розповсюджене явище, що не є патологією; воно з'являється через те, що вночі під час сну слина виділяється в значно менших кількостях, ніж вдень, що дозволяє кислотам і зубному нальоту, а також супутнім їм бактеріям, виділяти в процесі життєдіяльності продукти розпаду, що неприємно пахнуть. Ретельне чищення зубів зубною щіткою і зубною ниткою перед сном, а також чищення зубів та язика вранці, як правило, усувають «ранковий подих».

Як запобігти галітозу?
Крім виключення з раціону харчових продуктів, що ведуть до галітозу, наступні заходи допоможуть Вам зменшити ймовірність неприємного запаху з рота: 

  • Чищення зубів зубною щіткою двічі на день і зубною ниткою щодня з метою видалення зубного нальоту і залишків їжі. Чищення язика також допомагає освіжити запах з рота.
  • Видалення зубних протезів перед сном та їхнє ретельне щоденне чищення перед носінням 
  • Регулярне відвідування стоматолога та професійне чищення зубів для профілактики захворювань ротової порожнини.  

Якщо неприємний запах з рота - постійна проблема, а регулярне чищення зубів зубною щіткою і зубною ниткою не приносить бажаних результатів, проконсультуйтеся у стоматолога - цей симптом може вказувати і на більш серйозне захворювання.  Тільки консультація спеціаліста може допомогти правильно встановити такі причини галітозу, як пародонтит, сухість у роті або накопичення зубного нальоту.

Пов'язані настанови

Оцінка свіжості подиху

Оцінка свіжості подиху

Наскільки свіжий Ваш подих? Отримайте відповідь, відвідавши наш Інститут свіжого подиху
Опитування на тему захворювання ясен

Опитування на тему захворювання ясен

Наскільки глибокі Ваші знання про хвороби ясен? Перевірте себе, відповівши на кілька запитань.
Посібник з чищення зубів

Посібник з чищення зубів

Перевірте свої навички чищення зубів з нашим FUN 3-D щітка.
ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.