Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Галітоз - Ваша проблема?


Більшість людей і не підозрює про те, що у них є неприємний запах з рота, або галітоз, як називають це явище стоматологи. На практиці ця проблема зачіпає кожну четверту людину, а за даними деяких досліджень приблизно 50% дорослого населення (1). Так, ймовірно в США близько 60 мільйонів людей страждатимуть від хронічного галітозу (2).

Вживання певних продуктів харчування, різні захворювання та шкідливі звички є одними з основних факторів виникнення неприємного запаху з рота. У багатьох випадках галітозу можна уникнути шляхом дотримання правильної гігієни ротової порожнини.

Якщо дотримання простих правил гігієни ротової порожнини не вирішило проблему галітозу, то проконсультуйтеся у стоматолога або іншого лікаря, щоб виключити більш серйозні захворювання, які також можуть викликати неприємний запах з рота.

Причини галітозу
Неприємний запах з рота може бути викликано зовнішніми та внутрішніми факторами. До першого відносяться деякі види харчових продуктів, особливо гострі та пікантні (деякі кулінарні спеції, часник, цибуля, риба-тунець, мексиканська страва такос). Якщо Ви вважаєте, що галітоз виникає через продукти харчування, які Ви споживаєте, ведіть список їжі - це допоможе визначити, на які продукти варто звернути увагу. Курці та любителі спиртних напоїв також можуть скаржитися на неприємний запах з рота.

До внутрішніх причин відносяться фактори, що стосуються ротової порожнини, які можуть вплинути на весь організм у цілому. Язик - ідеальне місце для росту і життєдіяльності бактерій. Більшість бактерій, що викликають галітоз, виділяють у процесі своєї життєдіяльності речовини, що називаються летючими сірчастими сполуками. Основними летючими сірчастими сполуками, які є причиною галітозу, є сірководень і метилмеркаптан. Більшість бактерій, що виробляють сірчисті сполуки, звичайно перебувають на кореневій частині язика.

До інших причин галітозу відноситься (3):

  • Захворювання ротової порожнини (недотримання правил гігієни ротової порожнини, гінгівіт і пародонтит)
  • Зубні протези (зубний наліт і частки їжі можуть накопичуватися на протезах)
  • Сухість у роті, або ксеростомія, що виникає через недостатнє слиновиділення
  • Захворювання вуха, горла і носа (інфекції пазух синуса, ларингіт, латентний тонзиліт)
  • Загальносоматичне захворювання (діабет, запалення або абсцес легенів, ниркова/печінкова недостатність, захворювання шлунково-кишкового тракту)
  • Надмірне захоплення дієтами

Проконсультуйтеся зі стоматологом, який допоможе встановити причину галітозу. Продовжуйте дотримуватися правильної гігієни ротової порожнини, регулярно чистіть зуби щіткою за допомогою зубної пасти із вмістом фтору з антибактеріальною дією, щодня користуйтеся зубною ниткою, а також чистіть поверхню язика спеціальною щіткою або шкребком.

© 2011 Компанія Colgate-Palmolive. Усі права захищені.

Посилання:
1. Американська асоціація стоматологів, Рада з наукових справ: Доповідь асоціації: Oral Malodor, J Am Dent Asso 134:209-214, 2003
2. . Інтернет-довідник The American Breath Specialists Causes and Treatment of Bad Breath. Інформація представлена на сайті www.breath-care.com .
3. Bad Breath, Mayo Clinic, інформація представлена на сайті www.mayoclinic.com.

Пов'язані настанови

Оцінка свіжості подиху

Оцінка свіжості подиху

Наскільки свіжий Ваш подих? Отримайте відповідь, відвідавши наш Інститут свіжого подиху
Опитування на тему захворювання ясен

Опитування на тему захворювання ясен

Наскільки глибокі Ваші знання про хвороби ясен? Перевірте себе, відповівши на кілька запитань.
Посібник з чищення зубів

Посібник з чищення зубів

Перевірте свої навички чищення зубів з нашим FUN 3-D щітка.
ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.