Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Для чого дитині необхідний фіксатор простору?

У випадку раннього випадіння молочних зубів або раннього видалення молочних зубів, уражених "пляшковим карієсом", Вашій дитині може знадобитися встановлення фіксатора простору. Якщо Ви зіштовхнулися із цією проблемою, важливо одержати правильну інформацію про позитивний ефект фіксатора простору на здоров'я ротової порожнини дитини.

Фіксатор простору - ортодонтичний пристрій, що виготовляється індивідуально стоматологом або лікарем-ортодонтом з акрилу або металу. Фіксатор може бути знімним або у вигляді зацементованої конструкції в ротовій порожнині дитини. Фіксатор простору встановлюється з метою збереження достатнього проміжку в зубному ряді для прорізування постійного зуба. Молочні зуби відіграють важливу роль у розвитку зубів, щелеп і лицьових мускулів дитини та у міру їхнього випадіння, задають напрямок прорізування постійних зубів. Якщо проміжок у зубному ряді не збережено, зуби переміщаються в незаповнені простори. Виправлення їх може вимагати втручання ортодонта. Не кожній дитині, яка рано втратила молочні зуби або страждає від "пляшкового карієсу", потрібен фіксатор простору. Однак для прийняття рішення про можливе застосування фіксатора простору необхідно проконсультуватися у стоматолога або лікаря-ортодонта.

Види фіксаторів простору
Існує два види фіксаторів простору для дітей - знімний і постійний.

  1. Знімний – знімні фіксатори простору подібні до ортодонтичного пристрою і зазвичай виготовляються з акрилу. У деяких випадках для тимчасового заповнення вільного простору до прорізування постійного зуба використовується тимчасовий штучний зуб.
  2. Постійний – існує чотири види постійних фіксаторів простору: односторонній, "коронка з петлею" ("crown and loop"), видалений опорний ("distal shoe") і лінгвальний.

Односторонні фіксатори та фіксатори типу "коронка з петлею" ("crown and loop") поміщаються на одній стороні ротової порожнини для збереження вільного простору в зубному ряді для прорізування одного постійного зуба. Односторонній фіксатор простору охоплює зуб із зовнішнього боку і з'єднується з металевою петлею, що і зберігає простір зубного ряду. Фіксатор типу "коронка з петлею" ("crown and loop") являє собою коронку, що надягається на зуб і кріпиться до петлі, що зберігає простір зубного ряду.

Видалений опорний ("distal shoe") фіксатор простору зазвичай використовується для збереження простору зубного ряду для першого постійного моляра. Це більш складний вид фіксатора, тому що крайня поверхня металу звичайно вводиться в ясенну тканина по лінії прорізування зубів для збереження вільного простору. Дитина повинна регулярно відвідувати стоматолога для ретельного спостереження за процесом прорізування постійного моляра із цим фіксатором простору.

Лінгвальний фіксатор простору зазвичай має двосторонню конструкцію і може бути прикріплений до поверхні молярів шляхом цементування, а до поверхні передніх зубів - металевим дротом. Як правило така конструкція використовується при видаленні або втраті декількох зубів.

Іноді втрата зубів у дитячому віці відбувається через уроджені захворювання - тоді замість фіксатора простору може знадобитися використання часткового зубного протеза. Для оцінки ймовірності встановлення дитині зубного протеза необхідна первинна консультація стоматолога-професіонала.

Носіння фіксатора простору
Після виготовлення фіксатора простору стоматологом або ортодонтом, Вашій дитині може знадобитися кілька днів для звикання до носіння цього пристрою, незалежно від виду - знімного або постійного. Стоматолог навчить дитину та її батьків, як правильно та найбільш ретельно очищати фіксатор простору з метою підтримки здоров'я ясенної тканини і запобігання скупченню зубного нальоту. Також необхідне навчання гігієні ротової порожнини, включаючи правильну методику чищення зубною щіткою і зубною ниткою.

Якщо фіксатор простору постійний, важливо уникати споживання тягучих і багатих на цукор продуктів харчування, жувальної гумки або солодощів, які можуть застрягти у фіксаторі або зашкодити його стійкості. Також варто уникати штовхання або натискання на фіксатор простору язиком або пальцями - це може зашкодити його стійкості або призвести до втрати форми.

Дитині необхідно продовжувати регулярно відвідувати стоматолога і ортодонта для спостереження за розвитком ротової порожнини в період носіння нею фіксатора простору, а також для проведення регулярних процедур професійного чищення ротової порожнини не менше двох разів на рік.

© 2011 Компанія Colgate-Palmolive. Усі права захищені.

Здоров'я порожнини рота і зубів в будь-якому віці

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.