Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Содова або газована вода? Як не назви, це проблема для зубів!

У Канаді і штатах Середнього Заходу США цей напій називають газованою водою. На північному заході США напій відомий як "Содова". На більшій частині південних штатів напій випускається під широко відомою торговою маркою.

Жителі Північної Америки по-різному називають цей сильно підсолоджений газований напій. Але, незалежно від назви, розмова йде про харчовий продукт, що може нанести великої шкоди здоров'ю ротової порожнини.

Споживання солодких газованих напоїв все частіше стає однією з головних причин розвитку карієсу у пацієнтів будь-якого віку. Кислоти і кислотоутворюючі цукрові субпродукти, що знаходяться у газованій воді, розм'якшують поверхню зубної емалі, що у свою чергу призводить до утворення карієсних порожнин. У особливо важких випадках розм'якшення емалі, разом із неправильною методикою користування зубною щіткою, сточуванням зубів та іншими негативними факторами, може призвести до втрати зубів.

Газовані напої, виготовлені без додавання цукру, менш шкідливі, однак на них припадає всього 14% споживаних безалкогольних напоїв1. Але й вони мають підвищену кислотність і, в підсумку, можуть негативно позначитися на здоров'ї зубів.

Споживання зростає

Споживання солодких безалкогольних напоїв серед усіх груп населення США продовжує неухильно зростати; особливо це стосується дітей і підлітків. Проблема стає настільки гострою, що організації охорони здоров'я, наприклад, Американська академія педіатрії, почали бити на сполох, попереджаючи про небезпеку споживання газованих напоїв.

Наскільки велика кількість дітей шкільного віку, які споживають солодкі безалкогольні напої? Статистика показує, що, як мінімум, кожна друга дитина, а за іншими даними, навіть більше, ніж четверо з п'яти, споживають один такий напій на день.  Як мінімум, один з п'яти дітей споживає не менше чотирьох порцій солодких безалкогольних напоїв на день.2
Деякі підлітки споживають до 12 солодких безалкогольних напоїв на день3.

Чим більше розмір запропонованої споживачу порції, тим серйозніше проблема. Обсяг типової порції солодкого безалкогольного напою виріс з 200 мл в 50-х роках ХХ-го сторіччя до 500 мл до 90-х років.

До ризику схильні не тільки діти та підлітки. Тривале споживання солодких безалкогольних напоїв спричиняє кумулятивний негативний вплив на зубну емаль. Зі збільшенням тривалості життя велика кількість населення відчуватиме негативні наслідки споживання солодких безалкогольних напоїв.

Що робити?
Дітям, підліткам і дорослим корисно скоротити кількість споживаних солодких безалкогольних напоїв, а також дотримуватися правил гігієни ротової порожнини. Ось деякі доступні всім заходи:

  • Замініть газовану воду іншими напоями: Наповнюйте холодильник напоями, що містять якнайменше цукру і кислот, такими, як вода, молоко або 100% фруктовий сік. Пийте їх самі і привчайте до цього дітей.
  • Полощіть рот водою: Після споживання солодкого безалкогольного напою, сполосніть рот водою - це змиє залишки напою, які можуть наражати зубну емаль на тривалий вплив кислот.
  • Користуйтеся зубною пастою із вмістом фтору і ополіскувачем. Вміст фтору знижує ймовірність розвитку карієсної порожнини і зміцнює зубну емаль - рекомендуємо чистити зуби зубною пастою із вмістом фтору, наприклад, Colgate® Total®. Корисним також є полоскання ротової порожнини ополіскувачем із вмістом фтору. Стоматолог може порекомендувати ополіскувач, що продається без рецепта, або виписати сильніший лікарський ополіскувач, залежно від стадії процесу карієсу. Стоматолог може також прописати зубну пасту із вищим вмістом фтору.
  • Пройдіть курс професійного застосування фторидів: Гігієніст нанесе на поверхню зубів плівку із вмістом фтору, гель або ополіскувач.

Солодкі безалкогольні напої є шкідливими для Ваших зубів. Скоротивши кількість споживаних напоїв, дотримуючись правил гігієни ротової порожнини і регулярно відвідуючи стоматолога та гігієніста, Ви можете перешкоджати їхньому негативному впливу і покращити стан ротової порожнини.

1Harnack L, Stang J, Story M. Soft drink consumption among US children and adolescents: Nutritional consequences. (англ.) Journal of the American Dietetic Association 1999;99:436-444.

2Gleason P, Suitor C. Childrens diets in the mid 1990s: Dietary intake and its relationship with school meal participation. (англ.)  Alexandria, VA: US Department of Agriculture, Food and Nutrition Service, Office of Analysis, Nutrition and Evaluation;2001.

3Brimacombe C. The effect of extensive consumption of soda pop on the permanent dentition: A case report. (англ.) Northwest Dentistry 2001;80:23-25.

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.