Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Харчування

Що таке правильне харчування?
Правильне харчування означає споживання збалансованої дієти, при якій організм одержує поживні речовини, необхідні для оптимального здоров'я. Ваш організм щодня оновлюється, регенеруючи м'язову та кісткову тканини, шкірний покрив і кров'яні клітини. Харчові продукти, які Ви споживаєте - будівельні матеріали цих нових тканин. У випадку, якщо Ваша дієта не містить всіх необхідних організму поживних речовин, це знижує здатність Вашого організму протистояти інфекції ротової порожнини.

У дітей, які не споживають збалансовану дієту, може спостерігатися неправильний розвиток зубів. Для розвитку міцних зубів, не схильних до ризику карієсу, дітям необхідна збалансована дієта, збагачена кальцієм, фосфором, і з достатнім вмістом фтору.

Що таке поживні речовини?
Правильно збалансована дієта включає наступні поживні речовини:

 • деякі вуглеводи
 • незамінні жирні кислоти (що містяться в жирах)
 • незамінні амінокислоти (що містяться в білках)
 • п'ятнадцять вітамінів
 • близько двадцяти п'яти мінеральних речовин
 • вода

Оскільки людський організм не може виробляти всі необхідні речовини самостійно, ми повинні одержувати їх з їжі та біодобавок. Департамент сільського господарства США рекомендує щоденне споживання наступних видів продуктів харчування:

 • 6-11 порцій зернових і злакових
 • 3-5 порцій овочів
 • 2-4 порції фруктів
 • 2-3 порції молочних продуктів
 • 2-3 порції м'яса, риби, яєць, бобових або горіхів

Чому важливо правильно харчуватися?
Споживання недостатньої кількості поживних речовин може призвести до розвитку пародонтиту і карієсу. Споживання їжі з високим вмістом вуглеводів, цукру і крохмалю прямо сприяє утворенню карієсних органічних кислот, що руйнують зубну емаль. Згодом ці кислоти можуть призвести до повного руйнування емалі зуба з формуванням карієсної порожнини.

Якщо Ви не можете відмовитися від багатої на цукор і крохмаль їжі, то намагайтеся споживати її під час основних прийомів їжі, а не як перекуси між ними, уникаючи при цьому липких напіврідких продуктів, що залишаються на поверхні зубів - така їжа ще більше сприяє утворенню карієсу. Більшість продуктів харчування вже містить інгредієнти, що ведуть до утворення органічних кислот, і чим менше Ви піддаєте зуби впливу цих інгредієнтів, тим менше ці кислоти впливають на зубну емаль. Крім того, під час прийому їжі підсилюється процес слиновиділення, що сприяє вимиванню їжі з ротової порожнини.

*Jeffrey F. Taintor, DDS, MA і Mary Jane Taintor, The Complete Guide to Better Dental Care (англ.), 1997.

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.