Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Що важливо знати про стрес і його вплив на здоров'я ротової порожнини

У сьогоднішній складній економічній ситуації безробіття сягнуло максимального рівня із часів Великої депресії, і багато американців схильні до стресу. Неконтрольований стрес може впливати на організм людини і її психіку, у тому числі на здоров'я ротової порожнини.
Стрес - це фізіологічна реакція на ситуації або проблеми, які досить негативно позначаються на настрої людини і стані її організму в цілому. Існує чотири типи стресу: еустрес, дистрес, нестача позитивних емоцій та перенапруга.

  • Еустрес - це позитивна форма стресу. Це мотивуючий тип стресу, що дозволяє людині завершити проект або роботу.
  • Дистрес - це негативний тип стресу, що впливає на людей через страх, розчарування, а іноді й злість.
  • Нестача позитивних емоцій трапляється, коли людина не зазнає позитивного стресу, що може призвести до нових проблем, нудьги та безнадійності.
  • Перенапруга є результатом стресу і виникає, коли людину занадто сильно підганяють, щоб дотриматися строків.

За словами Девіда Кохрана, доктора стоматології, PhD, президента Американської академії пародонтології та голови департаменту пародонтології Наукового центру здоров'я Університету Техаса в Сан-Антоніо, більшість людей при настанні стресу піддаються впливу шкідливих звичок, таких як куріння або вживання спиртних напоїв, які можуть вплинути на здоров'я їхньої ротової порожнини. Фактори ризику, пов'язані з палінням або вживанням спиртних напоїв, можуть вплинути на розвиток запалення тканин пародонта.
У дослідженні, опублікованому в 2007 році в Journal of Periodontology повідомлялося, що стрес перешкоджає гігієні ротової порожнини. П'ятдесят шість відсотків учасників дослідження зазначили, що стрес вплинув на їхню здатність ефективно чистити зуби, як щіткою, так і зубною ниткою. Під дією стресу у людей виділяється гормон кортизол. Підвищений рівень кортизолу може призвести до запалення пародонта. У людей стрес може впливати на здоров'я ротової порожнини, викликаючи наступні проблеми:

1. Розвиток гангренозних виразок - малюсіньких виразок, що виникають у роті, завдяки вірусам, бактеріям та імунній недостатності.

2. Скронево-нижньощелепний бруксизм - під впливом стресу у людей можуть виникати проблеми з скронево-нижньощелепним суглобом, а також зі скреготом або стисканням зубів протягом дня або під час сну в нічний час.

3. Сухість у роті - стрес може впливати на рівень виділення слини в роті. Деякі лікарські препарати, що приймаються, можуть підсилювати негативний вплив стресу на вироблення слини.

4. Запалення ясен - декілька проведених досліджень показали, що стрес може впливати на здатність людей дотримуватися належної гігієни ротової порожнини в домашніх умовах.

Це всього лише декілька проблем зі здоров'ям ротової порожнини, які можуть виникнути під впливом стресу. Якщо у Вас виникли будь-які із них, зверніться до стоматолога. Намагайтеся знизити рівень стресу за допомогою повноцінної дієти, добре висипаючись ночами, а також виконуючи фізичні вправи для зменшення занепокоєння і зняття напруги.

© Авторське право 2011 Colgate Palmolive

Пов'язані Відео

Пов'язані настанови

Захисник посмішок

Захисник посмішок

Наскільки глибокі Ваші знання про хвороби ясен? Перевірте себе, відповівши на кілька запитань.

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.