Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Захворювання ротової порожнини, пов'язані з ВІЛ-інфекцією і захворюванням СНІД

Що таке ВІЛ-інфекція і СНІД?
ВІЛ - вірус імунодефіциту людини, що викликає захворювання - ВІЛ-інфекцію, остання стадія якої відома як СНІД.  Поширення ВІЛ-інфекції пов'язане із потраплянням біорідин, що містять вірус, безпосередньо у кровопотік людини (при переливанні крові, використанні заражених вірусом шприців, голок) і незахищеним статевим контактом. До того ж можлива передача вірусу від інфікованої матері дитині під час вагітності та пологів або при грудному годуванні.

СНІД - синдром набутого імунодефіциту - є пізньою стадією захворювання на ВІЛ-інфекцію, коли порушення в роботі імунної системи зростають настільки, що організм практично не здатний боротися з певними хворобами та інфекціями. Виникнення і прогресування опортуністичних інфекцій пов'язане зі зниженням загальної опірності організму.

Як дізнатися, чи є у мене ВІЛ-інфекція і СНІД?
Стоматологічні проблеми такі, як кровоточивість ясен, герпес ротової порожнини, а також грибкові та кандидозні ураження можуть бути першими симптомами СНІД. Однак це не означає, що у Вас є це захворювання тільки при наявності перерахованих ознак,  тому що вони часто зустрічаються у всій популяції. Єдиний спосіб встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції - це лабораторний аналіз. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Позитивний результат аналізу на ВІЛ-інфекцію не означає, що пацієнт хворий на СНІД. СНІД - це медичний діагноз, який може поставити тільки лікар на підставі певних критеріїв. У той же час при діагностиці ВІЛ-інфекції не можна покладатися тільки на симптоми. Багато людей, які живуть із ВІЛ, не мають ніяких симптоматичних проявів інфекції протягом багатьох років.

Наступні симптоми можуть вказувати на можливість наявності ВІЛ-інфекції:

  • Швидка втрата ваги
  • Сухий кашель
  • Повторювані періоди підвищення температури тіла і рясне нічне потовиділення
  • Сильна стомлюваність, що не пояснюється іншими причинами 
  • Збільшення і запалення лімфатичних вузлів - пахвових, пахових і шийних
  • Діарея тривалістю більше тижня
  • Білясті плями або нетипові виразки язика, ротової порожнини або гортані
  • Пневмонія
  • Червонуваті, рожеві або синюваті плями під шкірою або на її поверхні або в порожнині рота, носа або на повіках очей
  • Амнезія та інші неврологічні захворювання

Як запобігти ВІЛ-інфекції та СНІД?
Передача ВІЛ-інфекції може відбутися при прямому потраплянні крові, сперми, піхвового секрету або грудного молока (для немовлят) безпосередньо в організм людини. Найкращий спосіб захисту від ВІЛ - уникати видів діяльності, що призводять до підвищення ризику передачі вірусу. Для одержання інформації про профілактику передачі та зараження ВІЛ-інфекцією/СНІД проконсультуйтеся у лікаря.

Багатьох пацієнтів хвилює ризик передачі ВІЛ-інфекції під час переливання крові. Починаючи з 1985 року в США уся донорська кров проходить скринінг на зараження ВІЛ-інфекцією. Запас донорської крові США вважається одним із найбезпечніших у світі. У Росії аналіз донорської крові на ВІЛ також є обов'язковим.

Чи можна заразитися ВІЛ-інфекцією в стоматологічному кабінеті?
Через інвазивність стоматологічних процедур багато пацієнтів бояться передачі ВІЛ-інфекції під час стоматологічного лікування. Для запобігання передачі інфекцій, у тому числі ВІЛ, від пацієнта до пацієнта в медицині застосовуються універсальні заходи безпеки.

Ці заходи вимагають використання стоматологами, гігієністами та їхніми асистентами одноразових рукавичок, масок і захисних окулярів, а також стерилізації інструментів (наприклад, свердлів бормашин) та інших відповідно до інструкцій і регламентів. Інструменти, що не підлягають стерилізації, викидають у спеціальні контейнери. Після кожного нового контакту з пацієнтом лікар викидає використані рукавички, ретельно миє руки і надягає нову пару рукавичок.

Якщо Ви стурбовані, запитайте стоматолога про універсальні заходи безпеки - це займе всього декілька хвилин і допоможе Вам перебороти страх.

Як лікувати ВІЛ-інфекцію і СНІД?
Сучасні способи лікування сповільнюють прогресування ВІЛ-інфекції та руйнування імунної системи людини. Існують також інші способи лікування, які можуть запобігти або контролювати захворювання, що супроводжують ВІЛ-інфекцію. Як і при будь-якому діагнозі, раннє виявлення - запорука більш ефективного лікування.

Пов'язані Відео

Пов'язані настанови

Захисник посмішок

Захисник посмішок

Наскільки глибокі Ваші знання про хвороби ясен? Перевірте себе, відповівши на кілька запитань.

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.