Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Що таке заяча губа і вовча паща?

Розщілина губи, або заяча губа, - розрив, розщілина в середній частині верхньої губи, що зустрічається приблизно у 1 з 700 новонароджених у США. Як і розщілина піднебіння, або вовча паща, вона виникає в період ембріонального розвитку в результаті неповного зрощування структур ротової порожнини. Хоча ніхто точно не знає, у чому причина появи цих відхилень, вони часто зустрічаються у родичів.  Інші можливі причини - гормональні порушення, незбалансований раціон харчування, використання певних препаратів під час вагітності. 

Вовча паща формується при недорозвиненні верхньої щелепи і незрощенні твердого піднебіння, у результаті чого утворюється отвір між ротовою порожниною та основою носа. Під час ембріонального періоду відбувається затримка зрощення верхньощелепних відростків, і таким чином, утворення розщелини. Вовча паща більш серйозний уроджена вада розвитку, ніж заяча губа, хоча в обох випадках потрібне хірургічне втручання.

Дитина з розщелинами піднебіння або губи стикається з порушеннями харчування, дихання і мови, а також із психологічними проблемами.  Щоб виправити патологію, швидше за все знадобиться команда спеціалістів, що включає пластичного хірурга, щелепно-лицьового хірурга, отоларинголога, стоматолога, ортодонта і хірурга-стоматолога.

Як дізнатися, чи є у моєї дитини заяча губа або вовча паща?
У більшості випадків приймаючи  пологи акушер-гінеколог може одразу визначити наявність у дитини розщелини губи або піднебіння. Заячу губу видно неозброєним оком. Вовча паща може бути різного розміру і вражати малу частину піднебіння або проходити по всій довжині ротової порожнини, у будь-якому разі її наявність стає очевидною, якщо не одразу, то незабаром після народження. При годуванні немовляти з такою патологією їжа і рідини можуть виходити з носа. Із цим можна боротися за допомогою спеціальних пляшечок і додаткового догляду, поки дитина не підросте для проведення операції.

Як лікують заячу губу і вовчу пащу?
Хірургічне втручання з корекції заячої губи (хейлопластика) є менш складною процедурою, ніж уранопластика - корекція вовчої пащі. Як правило операція проводиться грудним дітям через 3-4 місяці після народження, і з віком шрам зникає.

При вовчій пащі хірургічну операцію відкладають, поки дитина не досягне віку одного-двох років, коли верхня щелепа досягне нормального розміру. При глибокому ураженні операція може бути перенесена на більш пізній строк, до досягнення дитиною п'яти-семи років, для запобігання структурним ушкодженням.  У деяких випадках операція є неможливою або не може повністю усунути розщелину. У таких випадках рекомендується встановлення протезного пристрою, що називається обтуратором, що повністю покриє розщелину піднебіння і дозволить дитині нормально харчуватися.

Залежно від форми розщелини піднебіння можуть знадобитися декілька операцій протягом тривалого періоду часу. Пластичний хірург і/або щелепно-лицьовий хірург проводять операцію на обличчі, у той же час як стоматолог, ортодонт, хірург-стоматолог і отоларинголог виготовляють різні протези для корекції пороку.

Лікарі проконсультують і підтримають Вас під час складного періоду від народження дитини до лікування. Завдяки останнім досягненням в області щелепно-лицьової хірургії та протезування повністю змінився прогноз лікування дітей із заячою губою і вовчою пащею у кращий бік. З віком у дитини може залишитися лише малопомітний шрам.

Пов'язані Відео

Пов'язані настанови

Захисник посмішок

Захисник посмішок

Наскільки глибокі Ваші знання про хвороби ясен? Перевірте себе, відповівши на кілька запитань.

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.