Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Що таке рак ротової порожнини?

Рак ротової порожнини - злоякісне новоутворення, що вражає губи (як правило нижню губу), внутрішні поверхні ротової порожнини, а також задню стінку глотки, мигдалини та слинні залози. Воно частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок, і зазвичай вражає людей старше 40 років. Основним фактором ризику є куріння у поєднанні зі зловживанням спиртними напоями.

При несвоєчасному виявленні раку ротової порожнини може знадобитися хірургічне втручання, а також проходження курсу променевої та хіміотерапії. Він також може призвести до смерті, причому п'ятирічна виживаність при такому захворюванні становить близько 50%.* Одна із причин невисокого рівня виживаності - часта відсутність ранньої діагностики з появою перших симптомів, тому рання діагностика раку ротової порожнини - запорука його успішного лікування.

Які симптоми раку ротової порожнини?
Найперші ознаки захворювання на рак ротової порожнини неможливо визначити в домашніх умовах, тому регулярні огляди у стоматолога і терапевта набувають особливої важливості. Стоматолог здатний виявити перші симптоми раку ротової порожнини. Однак окрім регулярних профілактичних оглядів слід негайно звернутися до стоматолога з появою наступних симптомів:

  • Виразка, яка не загоюється та кровоточить на губі, яснах або слизовій оболонці ротової порожнини
  • Ущільнення або здуття із внутрішньої сторони щоки, відчутне язиком
  • Втрата чутливості або оніміння у будь-якій частині ротової порожнини
  • Білі або червоні плями на губах, язиці або слизовій оболонці ротової порожнини
  • Труднощі при пережовуванні або ковтанні їжі
  • Болісні відчуття або безпричинний біль у ротовій порожнині; відчуття, ніби щось застрягло в горлі без видимої причини
  • Набряк щелепи із зсувом протезів
  • Зміна голосу

Профілактика раку ротової порожнини
Не куріть і не жуйте тютюн. Вживання тютюну - основна причина розвитку раку ротової порожнини в 80-90% випадків.**
Куріння - взаємозв'язок куріння, раку легень і серцево-судинних захворювань добре вивчений1. Куріння впливає і на загальний стан здоров'я, знижуючи опірність організму інфекціям і сповільнюючи видужання при травмах і після хірургічних операцій. Якщо дитина стає курцем у ранньому віці, це може призвести до затримок розвитку та інших відхилень при дорослішанні. Багато курців страждають від втрати нюху і смакового відчуття та можуть мати неприємний запах із рота і пожовтілі зуби.
Здоров'я ротової порожнини зазнає ризику із кожною викуреною сигаретою. Куріння сигарет, трубки і сигар значно підвищує ризик захворювання на рак горла, ротової порожнини і стравоходу. Через те, що більшість не знає або не помічає ранніх ознак захворювання, рак часто вражає інші тканини організму ще до виявлення.
Жування тютюну – постійне використання бездимного тютюну підвищує ризик захворювання на рак ротової порожнини у 50 разів.
Найкращий метод профілактики - уникати куріння сигарет і трубок, жування і нюхання тютюну. Люди, які припиняють використання тютюну навіть після довгих років куріння і жування, набагато зменшують ризик захворювання на рак ротової порожнини. Постійне зловживання спиртними напоями також підвищує ризик захворювання на рак ротової порожнини, а зловживання спиртним у поєднанні з курінням є надзвичайно високим фактором ризику.
Лікування раку ротової порожнини
Після встановлення діагнозу група лікарів (включаючи стоматолога і хірурга) розробляє індивідуальний план лікування для пацієнта. Зазвичай потрібне хірургічне втручання з наступним застосуванням променевої та хіміотерапії. Важливо проконсультуватися зі стоматологом, знайомим із побічними ефектами цих методів лікування на ротову порожнину.
Щоразу споживаючи їжу та напої, багаті на цукор і крохмаль, бактерії зубного нальоту виділяють кислоти, що негативно впливають на зуби протягом як мінімум 20 хвилин. Для запобігання руйнуванню емалі зубів необхідно обмежити кількість перекусів між основними прийомами їжі. Якщо Вам необхідно перекусити, надавайте перевагу поживним продуктам, таким як сир, сирі овочі, йогурт без додавання цукру і фрукти.

Які побічні ефекти променевої та хіміотерапії на ротову порожнину?

Застосування променевої терапії для лікування раку в області голови та шиї може викликати подразнення ротової порожнини, сухість у роті, утруднення при ковтанні та зміну смакових відчуттів. Променева терапія підвищує ризик розвитку карієсу, тому під час її проходження особливо важливо правильно піклуватися про зуби, ясна, ротову порожнину і гортань.
Необхідно регулярно обговорювати з онкологом і стоматологом усі симптоми ротової порожнини, які Вас турбують, що виникають під час і після закінчення променевої терапії. Також до початку лікування раку голови та шиї необхідно дізнатися у стоматолога, що потрібно робити до, під час і після терапії, щоб запобігти виникненню побічних ефектів у ротовій порожнині.

Як підтримувати гігієну ротової порожнини під час лікування?

Чистіть зуби м'якою зубною щіткою після прийомів їжі і щодня використовуйте зубну нитку. Уникайте споживання спецій і твердої їжі, такої як сирі овочі, крекери та горіхи. Не куріть і не пийте спиртне. Жувальна гумка без цукру і льодяники допоможуть зволожувати ротову порожнину.
До початку курсу променевої терапії проконсультуйтеся зі стоматологом і пройдіть повний профілактичний огляд. До початку курсу променевої терапії необхідно, щоб стоматолог проконсультувався з Вашим онкологом.
*Jeffrey F. Taintor, DDS, MA & Mary Jane Taintor, The Complete Guide to Better Dental Care, 1997.
**Національний інститут раку, "What You Need to Know about Oral Cancer". 28 вересня 1998 р.
1Compendium of Continuing Education in Dentistry, Vol. 19, #1 (supp), осінь, 2000 р.

Пов'язані Відео

Пов'язані настанови

Захисник посмішок

Захисник посмішок

Наскільки глибокі Ваші знання про хвороби ясен? Перевірте себе, відповівши на кілька запитань.

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.