Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Що таке дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба?


Що таке дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС)?
Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба означає, що суглоб, який з'єднує верхню і нижню щелепи, функціонує неправильно. Цей суглоб - один із найскладніших суглобів у тілі людини, він відповідає за рух нижньої щелепи вперед, назад та збоку вбік. Будь-яке захворювання, що не дозволяє цій складній системі із м'язів, зв'язок, хрящів і кісток працювати належним чином, називається дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба. Часто при дисфункції СНЩС виникає відчуття, що щелепа клацає, клацає або навіть на мить «заклинює». Найчастіше неможливо встановити точну причину цього розладу.

Які симптоми дисфункції СНЩС?
У розладів дисфункції СНЩС багато ознак і симптомів. Часто важко з точністю визначити наявність дисфункції СНЩС, оскільки один або декілька з її симптомів може бути проявом іншого захворювання. Ваш стоматолог може поставити точний діагноз, ознайомившись із вашою медичною і стоматологічною карткою, провівши клінічне дослідження та зробивши необхідні рентгенівські знімки.

До найчастіших симптомів дисфункції СНЩС відносяться наступні:

  • Головний біль (що часто нагадує мігрень), біль у вухах, а також біль і відчуття тиску за очима.
  • Звук клацання, коли ви відкриваєте або закриваєте рот.
  • Біль, коли ви позіхаєте, широко відкриваєте рота або жуєте
  • Якщо щелепи «заклинює», вони не розтискаються або «вискакують»
  • Слабкість м'язів щелепи
  • Раптово верхня і нижня щелепи починають замикатися по-іншому

Як лікують дисфункцію СНЩС?
Хоча і не існує єдиного методу лікування дисфункції СНЩС, є різні способи лікування, дотримуючись яких ви можете істотно зменшити наявні симптоми. Ваш стоматолог може рекомендувати вам один або більше з наступних методів.

  • Спробуйте позбутися м'язового спазму і болю, прикладаючи гарячі компреси або приймаючи такі ліки, як міорелаксанти, аспірин або інші знеболюючі засоби, що продаються без рецепта, або протизапальні медикаменти.
  • Зменшити несприятливий ефект стискання й скреготні за допомогою носіння апарата, що іноді називають накусочною пластинкою або шиною. Цей виготовлений за розміром вашої ротової порожнини апарат вкриває верхні зуби і не дає їм тертися об нижні.
  • Навчитися розслаблюючих прийомів для контролю напруги м'язів щелепи. Ваш стоматолог може порадити вам сходити на тренінг або на консультацію, де вас навчать справлятися зі стресом.
  • Якщо суглоби щелепи не в порядку, а інші способи лікування не допомагають, можна рекомендувати операцію щелепного суглоба
hinges
Дисфункція СНЩС виникає, коли складний суглоб, що, як шарнір, з'єднує вашу верхню і нижню щелепи, не функціонує належним чином

Пов'язані настанови

Оцінка свіжості подиху

Оцінка свіжості подиху

Наскільки свіжий Ваш подих? Отримайте відповідь, відвідавши наш Інститут свіжого подиху

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.