Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Лікування і профілактика гіперчутливості зубів


Що таке чутливість зубів
Чутливість зубів звичайно виникає при оголенні дентину, тканини зуба, розташованої над пульпою з нервовими волокнами, у результаті стоншення емалі або рецесії (опущення) ясен. Виникнення болю в одному або декількох зубах викликається термічними подразниками або при вживанні кислого або солодкого. Звичайно біль носить короткочасний характер.

Дентин пронизаний безліччю дрібних отворів або канальців, що тягнуться від поверхні зуба до центру з нервовими волокнами. При оголенні дентину температурні подразники або певні продукти харчування впливають на ці канальці. Гляньте на зображення дентинних канальців під мікроскопом:180

Дентин пронизаний безліччю дрібних отворів або канальців, що тягнуться від поверхні зуба до центру з нервовими волокнами. При оголенні дентину температурні подразники або певні продукти харчування впливають на ці канальці. Гляньте на зображення дентинних канальців під мікроскопом:

Microscopic view of dentin

Для виявлення причини підвищеної чутливості зубів необхідно проконсультуватися зі стоматологом. Він може виявити ознаки оголення дентину і проаналізувати, у результаті чого виникла чутливість. Іноді чутливість підвищується при карієсі зубів або пародонтиті - тоді для усунення чутливості необхідне лікування цих захворювань. В інших випадках причиною підвищеної чутливості зубів може стати ерозія або абразія емалі або рецесія (опущення) ясен, що спричиняє оголення кореня зуба

Що робити?
Якщо причиною чутливості є карієс зубів, його необхідно лікувати. Якщо причиною є захворювання ясен, стоматолог або гігієніст проведе професійну гігієну ротової порожнини.

Однак якщо гіперчутливість викликана оголенням дентину, Вам може бути показано ряд професійних процедур і засобів для домашнього догляду для зниження чутливості зубів.

 • Професійні процедури, що проводяться в кабінеті стоматолога:
  • Вкривання оголених ділянок зубів лаком із вмістом фтору для зміцнення емалі та дентину
  • Розчином або гелем із вмістом фтору наповнюється спеціальна капа, яку пацієнт тримає в ротовій порожнині 3-5 хвилин, протягом цього часу зуби насичуються фтором, що зміцнює зуби
  • Композитний матеріал, що використовується для відтворення природного кольору зубів, може бути використаний для герметизації поверхневого шару дентину, таким чином, створюючи бар'єр для подразників
 • У домашніх умовах:
  • Використовуйте дуже м'яку зубну щітку, а також пасту зі зниженою абразивністю
  • Використовуйте правильну техніку чищення зубів, уникаючи надмірного натискання
  • Рекомендується використовувати зубну пасту, спеціально розроблену для зниження чутливості нервових закінчень зубів
  • Користуйтеся зубною пастою з високим вмістом фтору (відпускається за рецептом) для щоденного використання та зміцнення зубів

Існує декілька способів лікування гіперчутливості зубів, і стоматолог допоможе визначити оптимальний саме для Вас. Завжди консультуйтеся зі стоматологом - у жодному разі не намагайтеся самостійно поставити діагноз. Гіперчутливість зубів може бути симптомом серйознішого захворювання, і тільки стоматолог може визначити її справжні причини.

Пов'язані настанови

Оцінка свіжості подиху

Оцінка свіжості подиху

Наскільки свіжий Ваш подих? Отримайте відповідь, відвідавши наш Інститут свіжого подиху

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.