Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Чи викликає аспірин ерозію зубів?


Опубліковані результати декількох досліджень показали, що прийом аспірину може сприяти розвитку ерозії зубів. Дані цих досліджень повідомляють як про лабораторні експерименти (наприклад, видалені зуби поміщалися в розчин аспірину у воді), так і про результати клінічних досліджень, у яких учасники експерименту щодня приймали шість доз аспірину у формі порошку протягом двох-трьох років. У лабораторних експериментах учені спостерігали зміни в структурі поверхні як емалі (зовнішня оболонка зубів), так і дентину (шар зуба під емаллю) досліджуваних видалених зубів. (1)

У учасників клінічних досліджень спостерігалося сильне пошкодження верхньої (жувальної) поверхні зубів (оклюзійної поверхні зубів) у нижніх молярів, премолярів та нижніх передніх зубів з боку язика. Причиною розвиненої ерозії зубів було використання аспірину в порошковій формі. (2)

У результатах іншого дослідження, у якому брали участь 42 дитини з ревматоїдним артритом, які приймали аспірин у таблетках шляхом розжовування і проковтування, повідомляється, що у 25 дітей, які розжовували таблетки аспірину, спостерігалася серйозна ерозія верхніх і нижніх молочних молярів, а також їхніх перших постійних молярів. У 17 дітей, які ковтали таблетки аспірину, ерозії зубів не спостерігалося. Таким чином, було зроблено висновок, що розвиток ерозії зубів у цих дітей було спровоковано розжовуванням таблеток аспірину. (3)

Аспірин може впливати на структуру поверхні зуба залежно від способу прийому, а також може викликати подразнення м'яких тканин ротової порожнини. Проконсультуйтеся з Вашим стоматологом або терапевтом, якщо за медичними показниками Вам рекомендовано приймати аспірин.

Бібліографія:
1. Zero, DT. Etiology of dental erosion: extrinsic factors. Eur J Oral Sci 1996; 104(2[Pt2]): 162-77.
2. McCracken M, O'Neal SJ. Dental erosion and aspirin headache powders: a clinical report. J Prosthodont 2000; 9(2):95-8.
3. Sullivan RE, Kramer W. Iatrogenic erosion of teeth. ASDC J Dent Child 1983; 50 (3): 192-6.

© Авторські права належать Colgate-Palmolive Company, 2011

Пов'язані настанови

Оцінка свіжості подиху

Оцінка свіжості подиху

Наскільки свіжий Ваш подих? Отримайте відповідь, відвідавши наш Інститут свіжого подиху

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.