Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Пародонтальна хірургія. Що мені потрібно знати?


Ваш стоматолог порекомендував відвідати пародонтолога – спеціаліста, який займається лікуванням захворювань пародонта. Захворювання пародонта - це бактеріальна інфекція, яка вражає тканини, що оточують зуб (ясна, зв'язки), викликаючи запалення, почервоніння, припухлість і втрату кісткової тканини навколо зубів. Уражується один або декілька зубів. За даними Національних інститутів охорони здоров'я, 80 відсотків дорослого населення в Сполучених Штатах страждають на ту або іншу форму захворювань пародонта. (1)

Як виникають захворювання пародонта?
Захворювання пародонта починається в тому випадку, коли бактерії, що знаходяться у ротовій порожнині, прикріплюються до поверхонь зубів. Бактерії розмножуються і накопичуються, формуючи біоплівку, що називається зубним нальотом. Якщо цей наліт не видаляється із зубних поверхонь, то дотичні до них тканини ясен можуть запалюватися, що призводить до розвитку гінгівіту, ранньої форми захворювань пародонта. Щоденне використання зубної нитки і чищення зубів двічі на день зубною пастою, що запобігає росту бактерій, допоможуть Вам уникнути розвитку гінгівіту. Зубний наліт і залишки їжі видаляються з ротової порожнини за допомогою простих гігієнічних процедур, очищаючи в такий спосіб поверхню зубів, і усуваючи бактеріальний наліт з ясенної борозни. [Із цього розділу має стати ясно, що гінгівіт - це рання форма захворювання ясен, і якщо гінгівіт не лікувати, він може розвитися в пародонтит, серйозну форму захворювання]. Однак, у випадку невиконання гігієнічних процедур ротової порожнини, коли зубний наліт і залишки їжі до кінця не видаляються, гінгівіт протікатиме з ускладненнями, запалення тканини ясен може посилитися, ясна почнуть кровоточити; простір між зубом і яснами може поглибитися, утворивши зубоясенну кишеню, що призводить до розвитку пародонтиту. Зубоясенна кишеня формується в міру того, як бактеріальний наліт продовжує накопичуватися і опускається нижче пришийкової частини ясен. На цій стадії індивідуальні гігієнічні процедури втрачають свою ефективність для видалення зубного нальоту. Якщо зубний наліт не видаляється стоматологом або гігієністом, наліт поширюється усе глибше і глибше, що призводить до утворення усе глибшої кишені. У результаті своєї життєдіяльності бактерії зубного нальоту продукують побічні продукти, які викликають руйнування суміжних м'яких і твердих тканин, що оточують зуб. При такому типі ускладненого перебігу захворювання запалення може поширитися на корені зубів, інфікуючи їх. Зуби розхитуються, з'являється відчуття дискомфорту в роті. На цій стадії у пацієнта може виникнути необхідність проведення пародонтального хірургічного лікування. Для початку пацієнту варто зробити кюретаж зубоясенних кишень, що полягає у видаленні зубного каменю та вирівнюванні поверхні коренів зубів. Стоматолог-гігієніст використовує ультразвуковий скалер для видалення зубного нальоту, зубного каменю і залишків їжі нижче пришийкової частини ясен, а також вручну вискоблює (проводить кюретаж) поверхні кореня, поліруючи та звільняючи її від відкладень, що інфікують. Видалення зубного каменю та вирівнювання поверхні коренів зуба може бути завершене за два - чотири візити, залежно від ступеня важкості захворювання. Щоб поліпшити результати гігієнічних процедур у домашніх умовах, слід детально обговорити зі стоматологом, як надалі здійснювати догляд за ротовою порожниною.

Типи пародонтальної хірургії

1. Клаптева операція на яснах – Якщо глибина кишень перевищує 5 мм, пародонтолог наполягатиме на проведенні цієї процедури для того, щоб зменшити зубоясенні кишені, зазначені в медичній карті пацієнта. Більшість пацієнтів, яким було поставлено діагноз помірного або важкого пародонтиту, проходять цю процедуру. Пародонтолог надсікає тканини ясен, щоб відсунути шматки тканин і відкрити уражені ділянки, і проводить ретельне глибоке очищення або ультразвуковим скалером або мануальними інструментами, для видалення зубного каменю, нальоту та біоплівки із зубоясенних кишень

2. Гінгівектомія – Ця процедура проводиться для видалення надлишкових тканин ясен, які можуть розростатися на видиму частину зуба, з метою забезпечення кращого доступу для чищення. Пародонтолог знеболює ясна пацієнтів, надрізає і видаляє надлишкові тканини.

3.Гінгівопластика –тип пародонтальної хірургії, що використовується для зміни зовнішнього вигляду здорових тканин ясен, що оточують зуб, в естетичних цілях. Гінгівопластика проводиться, якщо у пацієнта оголилася шийка зуба через рецесію ясен, тобто, відбулося надмірне опущення ясен. У цьому випадку може бути проведене пересадження м'яких тканин; при цьому фрагмент тканини (він називається трансплантатом) береться з піднебіння і підшивається з обох боків зуба до тканин опущених ясен.
Необхідно, щоб після проведення пародонтальної хірургічної процедури, пародонтолог або гігієніст розповіли Вам, як слід чистити зуби і ясна зубною щіткою, використовуючи зубну пасту, що містить фтор, а також зубною ниткою, і як використовувати антибактеріальний ополіскувач для ротової порожнини.

Проконсультуйтеся зі спеціалістом для одержання додаткової інформації про те, як доглядати за тканинами ясен і зубами після хірургічної процедури.

Бібліографія:

1. Інформація отримана із сайту
www.nim.nih.gov/medlineplus/gumdisease.html
.

©  Colgate-Palmolive Company, 2011

Пов'язані настанови

Оцінка свіжості подиху

Оцінка свіжості подиху

Наскільки свіжий Ваш подих? Отримайте відповідь, відвідавши наш Інститут свіжого подиху

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.