Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Факти про сухість у роті


Сухість у роті виникає через порушення нормального виділення слини, яке необхідно контролювати, щоб уникнути серйозніших проблем ротової порожнини. Сухість у роті найбільше поширена серед людей похилого віку і часто пов'язана із загальними захворюваннями організму, на які вони страждають, або з медичними препаратами, що приймаються для контролю цих захворювань. Більше 500 лікарських препаратів викликають сухість у роті, і, коли люди похилого віку приймають декілька лікарських засобів, ймовірність появи сухості в роті може збільшитися.

Що викликає сухість у роті?
Багато лікарських засобів, що відпускаються за рецептом лікаря, можуть викликати сухість у роті, у тому числі: антигістамінні препарати, протисудомні засоби, антидепресанти, серцево-судинні засоби, протиблювотні засоби, нейролептики, седативні та протинабрякові препарати. Тривале використання ліків, що відпускаються без рецепта, хірургічні операції, променева та хіміотерапія також можуть призвести до появи сухості в роті. У порівнянні з хірургічним втручанням і хіміотерапією, променева терапія в області голови та шиї викликає найсильнішу сухість у роті. Після променевої терапії в області голови та шиї, при опроміненні слинні залози виділяють незначну кількість слини, або зовсім не продукують слину, що може стати основною причиною дискомфорту хворих на рак ротової порожнини і глотки.
Такі захворювання, як синдром Шегрена і захворювання сполучної тканини (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, системна склеродермія, поліміозит або змішане захворювання сполучної тканини), а також такі стани, як діабет 1-го типу, розсіяний склероз, склеродермія, псоріаз, синдром запаленого кишечника, кістозний фіброз і саркоїдоз можуть викликати або сприяти появі сухості в роті. Сухість у роті може бути викликана простою нестачею поживних речовин, таких як дефіцит вітаміну А і рибофлавіну.

Симптоми сухості в роті
З появою сухості в роті спостерігаються декілька симптомів:

  • Сухість в області рота і горла
  • В'язка слина
  • Біль у горлі
  • Збільшення кількості зубного нальоту
  • Неприємний запах із рота
  • Виразки в роті
  • Зміна смаку
  • Руйнування зубів
  • Розвиток захворювань ясен
  • Труднощі з ковтанням і розмовною мовою

Лікування сухості в роті
Якщо сухість у роті викликана лікарськими препаратами, що відпускаються за рецептом, то Ваш лікар може переглянути ліки, що Ви приймаєте, відмінити їх або змінити дозування. Щоб допомогти зволоженню ротової порожнини і збільшити кількість слини можна придбати аерозолі, що містять штучну слину. Лікар може також виписати Вам пілокарпін – препарат, що стимулює вироблення слини слинними залозами. Також може допомогти споживання додаткової кількості рідини.
Самостійні заходи можуть включати чищення зубів не рідше двох разів на день зубною пастою, що містить фтор, щоденне використання зубної нитки, рекомендується вживати під час їжі питну воду або несолодкі напої, використовувати для стимуляції слиновиділення освіжувачі подиху або жувальну гумку, що не містять цукру, а також слід уникати дихання через рот.
Якщо Вас турбують перераховані вище симптоми, проконсультуйтеся з Вашим лікарем або стоматологом і повідомте про всі ліки, які Ви приймаєте, а також про їжу та напої, які Ви вживаєте, щоб допомогти їм поставити більш точний діагноз.

© 2011 Colgate-Palmolive Company

Ettinger RL:

Огляд: Xerostomia - A Symptom which acts like a disease. Age Ageing 25:409-412, 1996.
2 Porter SR, Scully C, Hegarty AM: An update of the etiology and management of xerostomia. Oral Surg Oral med Oral Pathol oral Radiol Endod 97:28-46, 2004.

Пов'язані настанови

Оцінка свіжості подиху

Оцінка свіжості подиху

Наскільки свіжий Ваш подих? Отримайте відповідь, відвідавши наш Інститут свіжого подиху

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.