Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Лікарські препарати, що відпускаються за рецептом лікаря, і сухість у роті


В останні 20 років більшість американців вважають, що лікарські препарати, які відпускають за рецептом лікаря, поліпшують якість життя людей (73 відсотки опитаних), також як і якість життя їхніх рідних та близьких (63 відсотки). На сьогодні більше половини дорослого населення приймає ліки, що відпускають за рецептом лікаря, а кожна п'ята людина приймає чотири або більше препаратів на день. (1)
Сухість у роті або ксеростомія - це стан, що виникає при недостатньому функціонуванні слинних залоз людини, що призводить до недостатньої секреції слини в ротову порожнину. У ротовій порожнині знаходиться три пари великих слинних залоз, і лікарські препарати, що відпускаються за рецептом, можуть впливати на кожну з них. Якщо Ви приймаєте лікарські препарати, що відпускають за рецептом, будь ласка, повідомте про це Вашому лікарю і стоматологу.

Які ліки викликають сухість у роті?
Більше 500 різних препаратів викликають сухість у роті, а у випадку, якщо пацієнт приймає декілька різних ліків, ймовірність появи сухості в роті збільшується. (2, 3) Наступні класи лікарських препаратів, що відпускаються за рецептом, впливають на роботу слинних залоз:
Антигістамінні препарати: Лікарські препарати із цієї категорії впливають на вироблення слини. Вони включають: димедрол, кларитин, зіртек тощо.
Антидепресанти: Люди, які приймають антидепресанти, також відчуватимуть сухість у роті. Ці види ліків впливають на кількість виробленої слини. До них відносяться золофт, флексеріл (Flexeril) і амітриптилін.
Протиблювотні препарати:Це препарати, які призначають для запобігання нудоті та блювоті при хіміотерапії або променевій терапії, а також при морській хворобі (наприклад: анземет, домперидон).
Антигіпертензивні засоби: Антигіпертензивні препарати (наприклад: сальбутамол у формі аерозолю, норваск і прінівіл) приймаються для контролю кров'яного тиску.
Протипаркінсонічні препарати:Препарати цієї категорії призначають для полегшення симптомів хвороби Паркінсона та інших форм паркінсонізму (наприклад: леводопа, циклодол).
Спазмолітичні засоби: Ці препарати використовуються для лікування та полегшення кольок і спазмів шлунка, тонкої і товстої кишки, а також сечового міхура (наприклад, дицикломін).
Нейролептичні засоби: Препарати, що приймаються при психічних розладах, тривожності та депресії (наприклад: золофт, лексапро).
Заспокійливі засоби: Це препарати, які викликають седацію, зменшуючи збудження і дратівливість, знімаючи тривожність (наприклад: амітал, валіум, люнеста).
Якщо Ви приймаєте будь-які з цих препаратів, проконсультуйтеся з лікарем і стоматологом, щоб знайти способи подолання сухості в роті. Для полегшення сухості в роті існують лікарські препарати, що відпускаються як за рецептом, так і без рецепта лікаря. Просто порадьтеся зі своїм лікарем або стоматологом.

Бібліографія:
1 USA Today/Kaiser Family Foundation/Harvard School of Public Health, The Public on Prescription Drugs and Pharmaceutical Companies, January 3-23,2008.
2 Porter SR, Scully C, Hegarty AM: An Update of the etiology and management of xerostomia, Oral Surg Oral Med Oral Pathol Oral Radiol Endod 97:28-46, 2004.
3 Sreebny LM, Schwartz SS: A reference guide to drugs and dry mouth, ed 2, Gerodontology 14: 33-47, 1997.

© Авторські права належать Colgate-Palmolive, 2011

Пов'язані настанови

Оцінка свіжості подиху

Оцінка свіжості подиху

Наскільки свіжий Ваш подих? Отримайте відповідь, відвідавши наш Інститут свіжого подиху

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.