Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Перша стоматологічна допомога вдома


Швидше за все, у вас вдома є аптечка першої допомоги на випадок незначних травм і забиттів. Але чи готові ви надати невідкладну стоматологічну допомогу?

С'юзан Кальдербанк, доктор стоматології, доцент кафедри стоматології Пітсбургського університету, стверджує, що кожний повинен мати вдома ще й аптечку першої стоматологічної допомоги.

«Травми зубів і непередбачені обставини дуже часто трапляються як з дітьми, так і з дорослими», — говорить доктор Кальдербанк. — Маючи вдома всього декілька засобів, придбаних в аптеці, ви можете скласти аптечку першої стоматологічної допомоги, щоб швидко зреагувати і надати допомогу при одержанні травм зубів або ротової порожнини».

Хоча такий набір і не замінить професійного лікування, ви можете з його допомогою обробляти незначні подразнення і ушкодження ротової порожнини, а також пом'якшити серйозні проблеми ротової порожнини, поки пацієнта не буде доставлено до стоматолога або лікаря.

Доктор Кальдербанк рекомендує включити до вашої домашньої аптечки першої стоматологічної допомоги наступні предмети: стоматологічне дзеркало, зубну нитку, ватяні валики, стерильні марлеві тампони, пластиковий пакет, що закривається (для утилізації просочених кров'ю марлевих тампонів або ватяних валиків), зубну щітку, пінцет, ганчірочку для промивання, аспірин або інше знеболююче, охолоджуючі компреси, бутильовану воду, сіль, парафін або зуботехнічний віск, медичні рукавички і очищуючий засіб для ротової порожнини, що насичує киснем.

Доктор Кальдербанк також пропонує декілька порад для того, щоб впоратися з типовими стоматологічними проблемами:

Зубний біль. — Прополощіть рот теплою водою. Видаліть застряглі між зубами залишки їжі зубною ниткою, потім прополощіть рот. Якщо виникла припухлість, прикладіть пакет із льодом або холодний компрес до зовнішньої сторони щоки на 20 хвилин, потім, після 20-хвилинної паузи, повторіть. Не використовуйте гарячі компреси. Щоб біль затих, можна прийняти аспірин або інший знеболюючий засіб. Не кладіть його безпосередньо на ясна, це може викликати опік. Якомога швидше відвідаєте вашого стоматолога.

Застряглий між зубами предмет. — Спробуйте видалити предмет за допомогою зубної нитки і потім енергійно прополощіть рот водою, щоб видалити часточки, що залишилися. Не намагайтеся видалити його гострими інструментами. Якщо видалити предмет не виходить, зверніться до стоматолога.

Стоматит, або захворювання слизової оболонки ротової порожнини. — Стоматит — це маленькі білі ранки усередині рота на щоках, яснах і язиці. Вони можуть бути викликані прикушуванням щоки, енергійним чищенням зубів, опіками від гарячої їжі та подразненням від зубних пластинок або зубних протезів.  Очищуючий засіб для ротової порожнини, що насичує киснем, пінячись видаляє з ранок часточки їжі та інші подразники. Ця рідина утворює тонкий, еластичний захисний бар'єр на оброблюваній поверхні, блокуючи на декілька годин нервові закінчення, щоб ви могли їсти та пити, не відчуваючи біль.

Вибитий зуб. — Якщо можливо, відновіть зуб на його місці. Якщо це молочний зуб, помістіть його в посудину з молоком, солоною водою або слиною пацієнта. Якщо цих рідин немає, використайте воду. Якщо це постійний зуб, постарайтеся не торкатися кореня і обережно помістіть зуб назад на його місце. Негайно йдіть до стоматолога.


Зламаний зуб. — Обережно очистіть ушкоджену ділянку від бруду і залишків їжі, прополоскавши рот дезінфікуючим очищуючим засобом для ротової порожнини. Прикладіть пакет з льодом або холодний компрес на обличчя в тому місці, де ушкоджено зуб, щоб звести до мінімуму набрякання. Якщо у зуба утворився гострий край, вкрийте його парафіном (воском), щоб він не зашкодив яснам або щоці. Негайно відвідаєте стоматолога.

Прикушена губа або язик. — Придавіть місце, що кровоточить, стерильним марлевим тампоном на 15-20 хвилин. Прополощіть рот дезінфікуючим очищуючим засобом для ротової порожнини, щоб зменшити кровотечу і прочистити ранку. Якщо виникла припухлість, прикладіть пакет із льодом або холодний компрес. Якщо кровотеча продовжується, зверніться до служби швидкої медичної допомоги.

Пов'язані настанови

Оцінка свіжості подиху

Оцінка свіжості подиху

Наскільки свіжий Ваш подих? Отримайте відповідь, відвідавши наш Інститут свіжого подиху

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.