Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Чи є бруксизм для Вас проблемою?


Бруксизм - це загальна назва симптомів, що виникають при мимовільному сильному стисканні зубів і скреготні, що турбують як дітей, так і дорослих протягом всього життя. Бруксизм спостерігається при  стисканні зубів зі значною силою - це часто відбувається уві сні, беззвучно, або ж людина видає голосний звук.

Чому виникає бруксизм?
Багато лікарів і стоматологів не зважуються вказати точну причину бруксизму, але симптоми його можуть проявитися через психологічний стрес, якому людина піддається протягом робочого тижня. Стрес розподіляється на дві категорії, що визначаються зовнішніми та внутрішніми факторами.
До внутрішніх факторів відносяться харчові продукти, які Ви споживаєте, рівень фізичної підготовки, загальна психологічна стабільність, стан Вашого фізичного і душевного здоров'я в цілому, а також скільки часу Ви приділяєте сну. Зовнішні фактори психологічного стресу визначаються навколишнім середовищем, взаєминами з членами родини, а також загальною стресостійкістю.

Вплив бруксизму на стан здоров'я ротової порожнини
З появою бруксизму відбуваються наступні процеси:

  • Сточування зубної емалі, а можливо, і дентину
  • Розтріскування і надлам зубів, мостових протезів та імплантатів
  • Підвищена чутливість зубів
  • Болісні відчуття і розхитування зубів
  • Біль лицьових мускулів через надмірне стискання скронево-нижньощелепних суглобів
  • Головний біль
  • Загальна втома лицьової мускулатури
  • Біль у скронево-нижньощелепних суглобах (в області щелепи з боків ротової порожнини)

Як лікувати бруксизм?
Більшості пацієнтів, які страждають на бруксизм, показана консультація стоматолога з метою встановлення причин захворювання. Стоматолог може порекомендувати надягати спеціальний пристрій (капу), щоб пом'якшити тертя і стискання зубів під час сну. Крім того, стоматолог може порадити, як знизити рівень стресу для зниження ступеня бруксизму. Необхідно утриматися від споживання шоколаду і харчових продуктів, що його містять, а також напоїв із вмістом алкоголю і кофеїну. Уникайте надмірних зусиль при пережовуванні їжі. Стоматолог або щелепно-лицьовий хірург порадять виконувати спеціальні вправи, що сприяють розслабленню щелепно-лицьових м'язів протягом дня. Якщо бруксизм перебуває на більш розвиненій стадії, Вам може бути показане оклюзійне шинування, а також лікарські препарати для поліпшення якості сну. Стоматолог надасть Вам допомогу у визначенні причин і підходів до лікування цього захворювання.

© 2011 Компанія Colgate-Palmolive. Усі права захищені.

Пов'язані настанови

Оцінка свіжості подиху

Оцінка свіжості подиху

Наскільки свіжий Ваш подих? Отримайте відповідь, відвідавши наш Інститут свіжого подиху

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.