Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Неприємний запах з рота, взаємозв'язок із хворобами ротової порожнини і системними захворюваннями


"Близько 75 відсотків випадків неприємного запаху з рота, або галітозу, пов'язані з патологічним станом ротової порожнини. Інші можливі причини - хвороби шлунково-кишкового тракту, інфекції пазух синуса, або запущені захворювання пародонта," - стверджує доктор Марко Вольф, доктор зубної хірургії, кандидат наук, директор відділення хірургічної стоматології та щелепно-лицьової хірургії Університету штату Нью-Йорк м. Стогні Брук.

Найбільш важливий крок до успішного лікування галітозу - визначення його причини. Після того, як стоматолог-професіонал допоможе Вам правильно визначити причину галітозу, можна розпочинати лікування1.

Причини галітозу включають:

  • Зовнішні причини - деякі види харчових продуктів, такі як часник і цибуля, кава, спиртні напої, а також куріння
  • Недотримання правил гігієни ротової порожнини - зубний наліт і частки їжі, що залишаються після її прийому на поверхні зубів
  • Захворювання пародонта - гінгівіт і пародонтит
  • Зубні протези - зубний наліт і частки їжі можуть накопичуватися на кріпленнях протезів, які підлягають щоденному чищенню
  • Мигдалини - пазухи (поглиблення) піднебінних мигдалин, у яких можуть осідати залишки їжі
  • Захворювання дихальних шляхів - інфекції пазух синуса, горла і легеневої системи
  • Сухість у роті (ксеростомія), викликана гіпофункцією слинних залоз, лікарськими препаратами, диханням через рот, променевою і хіміотерапією
  • Системні захворювання - діабет, захворювання печінки та нирок, легенів, інфекції пазух синуса, а також порушення шлунково-кишкового тракту

Який взаємозв'язок між захворюваннями ротової порожнини і системними внутрішніми захворюваннями?
Дослідження останніх років показують, що існує зв'язок між захворюваннями ротової порожнини та системними захворюваннями (діабетом, серцево-судинними захворюваннями, інсультом, інфекціями дихальних шляхів і хворобою Альцгеймера). При захворюванні на гінгівіт запальний процес ясенної тканини призводить до викиду медіаторів гострої фази запалення (цитокінів) у слину, звідки вони можуть потрапити через дихальні шляхи та в легені. Бактерії, що знаходяться у ясенній тканині, які викликають парадонтит, можуть потрапити в кровопотік тканин, що оточують зуб, і таким чином бути рознесені по всьому організму. Бактерії ротової порожнини можуть стати причиною вторинних інфекцій і запальних процесів інших систем організму (2).

У Вас галітоз - до кого звернутися?
Якщо Ви вважаєте, що причиною неприємного запаху з рота може бути неправильно підібрана дієта, попросіть дієтолога допомогти Вам внести зміни в дієту. Якщо Ви недостатньо ретельно дотримуєтеся правил гігієни ротової порожнини і страждаєте на гінгівіт (запалення ясенної тканини) або пародонтит (втрата кісткової тканини навколо зубів іноді називається "піорея"), проконсультуйтеся у стоматолога і парадонтолога, а також пройдіть курс професійної гігієни ротової порожнини, що допомагає знизити рівень запалення ясен. Гігієніст також навчить Вас правильному домашньому догляду за ротовою порожниною. Для лікування інфекцій мигдалин і дихальних шляхів необхідно відвідати лікаря або спеціаліста, наприклад, лора або пульмонолога. Значний відсоток населення США страждає від сухості в роті, що може бути побічним ефектом деяких лікарських препаратів, бути викликано дисфункцією слинних залоз, або курсом лікування онкологічного захворювання променевою та хіміотерапією. Існує ряд медикаментозних засобів - замінників слини, доступних у загальному продажі або за рецептом - проконсультуйтеся у щелепно-лицьового хірурга, онколога або лікаря, які з них найбільше підходять для полегшення Ваших симптомів. Пацієнтам, які страждають на діабет, захворювання печінки, нирок і від порушення шлунково-кишкового тракту, для контролю симптому галітозу необхідна консультація лікаря, уролога або гастроентеролога. Зверніться до вашого лікуючого стоматолога для одержання рекомендації з приводу того, до яких спеціалістів в області стоматології або внутрішніх хвороб Вам потрібно звернутися для лікування галітозу.

© 2011 Компанія Colgate-Palmolive. Усі права захищені.

Посилання:
1. Ooh, That Smell: What to Do if It's Coming From You – Dentists Discuss Treatments for Bad Breath.(англ.) Інформація представлена на сайті http://www.webmd.com/news/20010809/ooh-that-smell-what-to-do-if-its-coming-from-you..
2. The oralcavityplaysanimportantroleintheoverallhealthofthebody. (англ.) Інформація представлена на сайті www.oralsystemicconnection.com.

Пов'язані настанови

Оцінка свіжості подиху

Оцінка свіжості подиху

Наскільки свіжий Ваш подих? Отримайте відповідь, відвідавши наш Інститут свіжого подиху

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.