Colgate. Центр здоров'я зубів та порожнини рота

Дізнайтесь про унікальні потреби кожного члена сім’ї на кожному життєвому етапі.

Здорові зуби в будь-якому віці

Дізнайтесь останні відомості про нові та традиційні методи покращення посмішки.

Косметична стоматологія

Зубні щітки розроблені для кожної усмішки.

Зубні щітки

Ополіскувачі для порожнини рота є важливим елементом повноцінного догляду за здоров'ям всього рота. Подаруйте собі здоров'я порожнини рота та довготривалу свіжість, на які Ви заслуговуєте.

Ополіскувачі для порожнини рота

Продукти Colgate для дітей перетворюють чищення зубів у задоволення і залучають дітей до повсякденного використання засобів для догляду за порожниною рота.

Продукти для дітей

Colgate® Sensitive Pro-Relief™ з Pro-Argin™ технологією – прорив у вирішенні проблеми гіперчутливості дентину. Можна використовувати перед або після проведення процедури професійної гігієни.

Продукти для професіоналів

Що таке фтор?

Фтор - це мінерал, що часто зустрічається в природі, який залягає в земній корі у вигляді фосфатної породи. Фтор може також міститися в деяких харчових продуктах і питній воді.

Часто здійснюється фторування питної води з метою запобігання розвитку карієсу у населення. У 1930-і роки дослідники помітили, що серед людей, які виросли в місцях, де у воді містився природний фтор, захворювання, пов'язані з карієсом, зустрічалися на 2/3 рідше, ніж серед людей, які не мали доступу до фторованої води. З тих пір проведено багато досліджень, які підтверджують, що при додаванні в населених пунктах фтору у воду рівень захворювання на карієс знижується.  Фторування питної води з метою зниження рівня захворювання на карієс схвалено Американською асоціацією стоматологів, Міжнародною організацією охорони здоров'я (ВООЗ) і Американською медичною асоціацією.

Принцип дії фтору
Фтор впливає на запобігання розвитку карієсної порожнини двома шляхами:

  • Фтор концентрується в кістковій тканині, що розвивається, і зубах дітей, поки вони перебувають на стадії формування, допомагаючи створенню міцнішої зубної емалі на дитячих, а потім і дорослих зубах, ще до їхньої появи. 
  • Фтор допомагає створенню міцнішої зубної емалі на дорослих зубах після їхньої появи.

Фтор діє під час процесів демінералізації та ремінералізації, що природно відбуваються в організмі.

  • Слина, що виділяється після вживання їжі, містить кислоти, що викликають демінералізацію - розчинення кальцію та фосфору - під поверхнею зуба.
  • В інший час, коли pН ротової рідини є більш кислотною, вона виконує прямо протилежну функцію, здійснюючи поповнення кальцію і фосфору та допомагаючи створенню міцнішої зубної емалі.  Цей процес відомий, як ремінералізація. При надходженні фтору під час ремінералізації іони кальцію і фосфат-аніони знову інтегруються в структуру емалі у більшій кількості, ніж без його участі, тим самим допомагаючи запобігти їхньому розчиненню під час наступного циклу демінералізації.

Як дізнатися, чи потрібна мені додаткова обробка зубів фтором?
Якщо питна вода фторується, то для більшості дорослих і дітей зі здоровими зубами і невисоким ризиком карієсу регулярне чищення зубів зубною пастою, що містить фтор, вважається достатньою.

Якщо питна вода за місцем Вашого проживання не фторується і не містить достатньої кількості натурального фтору (в оптимальній концентрації до 1 мг/л), стоматолог або педіатр може прописати дітям краплі або таблетки, що містять фтор, для щоденного прийому. Стоматолог або педіатр порадять, які концентрації фтору є оптимальними для здоров'я Вашої родини - дотримуйтеся їхніх рекомендацій.

Ви можете дізнатися, чи фторується Ваша вода, зателефонувавши до місцевої служби водопостачання.  Якщо вода надходить із приватного колодязя або свердловини, замовте хімічний аналіз води у спеціальній незалежній водно-аналітичній лабораторії.

Пов'язані Відео

Пов'язані настанови

Здорові зуби в будь-якому віці

Здорові зуби в будь-якому віці

Посібник з розвитку зубів Вашої дитини від народження до 18 років.

Гігієна порожнини рота, здоров'я зубів і загальний стан здоров'я

ColgatePalmolive.com.ua  |  Colgate.ua  |  Правова політика/Політика конфіденційності  |  Зв'язатися з Нами
© 2012 Colgate-Palmolive Company. Всі права захищені.
Ви переглядаєте сайт Колгейт-Палмолів Україна.